Zapraszamy do cyklu artykułów

Moda męska i „długowieczność” białej koszuli

Zasadniczo można powiedzieć, że istnieją dwa typy ludzi. Pierwszy z nich to tacy, którym nie zależy na wyglądzie i drudzy – skłonni zrobić bardzo wiele aby zwrócić na siebie uwagę. Często za przedstawicieli tej pierwszej kategorii uważani są mężczyzn. Kobiety bowiem z założenia lubią zakupy, modne ciuchy i zgodnie z popularnym już powiedzeniem “nigdy nie mają się w co ubrać”. Postawa ta jest w społeczeństwie przeciwstawiana stereotypowi mężczyzny – który na szczególne okazje ma w szafie jeden garnitur i białą koszula. Czy jednak ten schematyczny obraz ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości i czy popularne i klasyczne białe koszule nadal pozostają w modzie?

Psychologiczne aspekty naszej osobowości, a moda męska

Można się zastanawiać jak ta kwestia wygląda w praktyce i czy osoby potencjalnie należące do pierwszej kategorii – nie zwracających uwagi na swój wygląd – rzeczywiście mają takie podejście do świata. Sposób myślenia na zasadzie “nie interesuje mnie jak ludzie oceniają mój wygląd” jest raczej pozytywny ale czy można w 100 procentach nie przejmować się zdaniem innych? Często bowiem jest to trudne, ponieważ każdy z nas jest w jakimś stopniu egoistom i egocentrykiem. Jednak z pewnością są osoby z różnym stopniem odporności na krytykę, a te które podchodzą do świata i swojego wyglądu z większym dystansem mają z pewnością lepszą postawę życiową. Jeśli natomiast chodzi o mężczyzn, w ocenie części społeczeństwa dominuje przekonanie, że większe przywiązywanie wagi do swojego wyglądu i ubrania nie jest rzeczą naturalną, a wręcz źle kojarzoną. W rzeczywistości jednak mężczyźni również dążą do tego aby dobrze wyglądać. Natomiast klasyczne białe koszule męskie nadal pozostają cenionym i często wybieranym strojem na ważne okazje.

Biała męska koszula jako podstawowy element ubioru

Moda męska tak jak i w przypadku kobiecej rozwija się nieustannie i “podąża za duchem czasów”. Obecnie polscy i światowi projektanci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych i bardziej efektownych kolekcji ubrań. Porównując obecne stroje męskie, z tym jakie były noszone jeszcze kilkadziesiąt lat temu, można zauważyć sporą różnicę. Jednak jeśli chodzi o elegancką wersję ubioru dla mężczyzny, to białe koszule niezmiennie pozostają w modzie. Dużą ich zaletą jaką przede wszystkim warto wymienić jest to, że pasują praktycznie do wszystkiego. W praktyce bowiem nie koniecznie muszą był łączone wyłącznie z garniturem i z założenia wisieć w szafie z myślą o wykorzystaniu na szczególną okazję. Biała koszula męska świetnie sprawdzi się również w połączeniu z jeansami. Tego typu strój może być świetną wersją do pracy, w sytuacji gdy pracodawca wymaga eleganckiego wyglądu, dając jednocześnie pewien margines swobody.