Pozycjonowane własnego sklepu internetowego? Zobacz jak się do tego zabrać

Sklepy internetowe to przyszłościowy biznes który, jeśli będzie odpowiednio poprowadzony, może przynieść właścicielowi ogromne zyski! Aby tak się stało, sklep powinien spełniać kilka podstawowych warunków: oferować produkty, na które jest duży popyt, przyciągać klientów konkurencyjnymi cenami, a także stosować skuteczną reklamę.

Czym jest pozycjonowanie stron?

Jedną z najbardziej skutecznych metod reklamowania sklepu online jest pozycjonowanie. Mówiąc w skrócie, jest to optymalizacja strony internetowej pod wyszukiwarkę poprzez stosowanie różnorodnych działań. Mają one na celu osiągnięcie przez konkretną stronę internetową jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce. Dzięki temu, użytkownicy internetu łatwiej mogą na nią trafić i np. skorzystać z oferty.
Aby w pełni pojąć, dlaczego pozycjonowanie stron jest takie ważne, trzeba najpierw poznać zasady, którymi kierują się wyszukiwarki internetowe. Mnóstwo elementów ma wpływ na wyniki wyszukiwania. Im więcej warunków spełni sklep internetowy, tym wyższą pozycję osiągnie, a co za tym idzie, zyska większą oglądalność

Dlaczego warto zainteresować się pozycjonowaniem stron?

Opanowanie podstawowych zasad pozycjonowania nie jest zbyt skomplikowane, a pozwala na osiągnięcie spektakularnych wyników! Może więc być to niedrogi sposób na skuteczną reklamę własnego sklepu internetowego i zdobycie nowych klientów. Według statystyk, większość osób korzystających z wyszukiwarki, zwraca uwagę tylko na pierwsze 5-7 pozycji na liście. Dlatego warto zadbać o to, aby nasz sklep znalazł się na jak najwyższym miejscu.
Oczywiście, najlepszy efekt osiągniemy, korzystając z pomocy profesjonalnych firm zajmujących się pozycjonowaniem, ale nie znaczy to, że nie możemy spróbować własnych sił

Podstawy pozycjonowania

W internecie nietrudno jest znaleźć bogactwo informacji na temat skutecznego pozycjonowania. Powstały nawet całe podręczniki na ten temat!

Najbardziej popularną wyszukiwarką internetową na świecie jest bezkonkurencyjnie Google, dlatego to właśnie jego kryteria doboru stron są najbardziej istotne i brane pod uwagę przez specjalistów od pozycjonowania. Konkretne wyniki wyszukiwania są efektem działania algorytmu, który złożony jest z wielu elementów. Czynników wpływających na to, jak wysoką pozycję w Google będzie miała określona strona, jest około 200!

Oczywiście, do głównych czynników zalicza się treść strony, a dokładniej: długość zawartych na niej tekstów oraz ich wartość merytoryczna, gęstość słów kluczowych, szczególnie w nagłówkach oraz w tytule, a także częstotliwość pojawiania się nowych tekstów na stronie. Korzystny wpływ mają też różnego rodzaju obiekty multimedialne, takie jak zdjęcia czy filmy umieszczone na stronie.

Ogromne znaczenie ma również popularność strony, na którą składa się między innymi ilość osób odwiedzających ją każdego dnia a także ilość linków do tej strony, udostępnianych przez inne witryny.

Istnieje także wiele innych czynników, które mogą wydawać się mało istotne, a w rzeczywistości mają duży wpływ na pozycję strony www. Należą do nich na przykład szybkość ładowania strony, brak powielania treści, a nawet brak błędów ortograficznych i gramatycznych.

Trudno zapamiętać wszystkie czynniki, wpływające na pozycję strony w Google. Warto jednak pamiętać chociażby o tych najważniejszych. Strona która szybko się otwiera, zawiera wartościowe treści oraz dużą ilość słów kluczowych, a także jest systematycznie aktualizowana i uzupełniania o nowe treści, ma duże szanse na to, aby znaleźć się na wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Niestety, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że w internecie funkcjonuje już duża ilość stron www, które są świetnie zoptymalizowane i trudno stanowić dla nich konkurencję. Dlatego jednym z dobrych sposobów na osiągnięcie wysokiej pozycji jest stosowanie unikalnych, niepospolitych słów kluczowych.

Posiadanie własnego sklepu internetowego to świetny pomysł na biznes, a dzięki skutecznemu zarządzaniu i reklamie, może przynieść spore dochody. Znając podstawy pozycjonowania, łatwiej można zdobyć nowych klientów i osiągnąć sukces w internecie!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij