Rozwód – bardzo trudna chwila. Od czego w ogóle zacząć?

Nie da się ukryć, że decyzja o rozwodzie w żadnym wypadku nie jest prosta. Podjęcie jej bardzo często od nas wymaga siły charakteru jak i także samozaparcia. Kiedy jednak podjęta już zostaje, to musimy wykonać kroki kolejne, które na celu mają rozwiązanie prawne małżeńskiego związki. Na pewno pierwszym krokiem musi być wizyta u prawnika.

Dobry adwokat od rozwodów to podstawa

kodeksy i młotekWarto postawić na dobrego adwokata. Powinien to być specjalista, a więc adwokat od rozwodów Warszawa i inne duże miasta są pełne takich kancelarii. Warto zatem udać się do odpowiedniej kancelarii. Musimy się przecież dowiedzieć w jaki sposób możemy uzyskać rozwód. Musimy wiedzieć, że rozwodowa sprawa w żadnym wypadku nie wygląda tak jak jest to najczęściej pokazywane w filmach. Zwiąże się ona zazwyczaj z wieloma sądowymi rozprawami. Podczas nich Sąd wydaje przeczenia w sprawach spornych. Na pierwszych rozprawach często zapada decyzja o konieczności poddania się mediacjom. Jeśli ugodowe rozmowy nie przyniosą oczekiwanych rezultatów to powinniśmy podjąć kolejne kroku. Na następnej rozprawie zapadają już decyzje o zakończeniu małżeńskiego związku, alimentów, opieki nad dziećmi, władzy rodzicielskiej czy też podziału majątku. O tym czy rozwód orzeczony zostanie w kilka tygodniu czy też nawet kilka miesięcy jest uzależnione od zachowania małżonków. O tej kwestii wiele osób w ogóle nie wie. Dopiero gdy odwiedza się prawnika, to dowiadujemy się jak konkretnie będzie przebiegała sprawa, czego się możemy spodziewać oraz jakie dokumenty musimy przygotować. Dowiemy się ile prowadzenie takiej sprawy będzie nas kosztowało. Te informacje nam się przydadzą w toku sprawy jak i także ją znacznie przyspieszają.

Przygotowanie pozwu

Oczywiście pozew rozwodowy może być napisany przez nas samodzielnie. Jednak zdecydowanie lepiej zrobi to za nas adwokat od rozwodów. Dzięki olbrzymiej wiedzy adwokata klient pewien może być, że pozew rozwodowy został skonstruowany poprawie i w nim pojawi się uzasadnienie, które zwiększa szansę uzyskania rozwodu bardzo szybkiego. Poza tym prawnik wskaże jakie konkretne dokumenty należy do pozwu załączyć oraz jakie uiścić opłaty, aby w żadnym wypadku nie został on nam zwrócony z formalnych względów.

Przygotowanie dokumentów

Rozwodowa sprawa wiąże się bardzo rzadko jedynie z orzeczeniem samego rozwodu. Łączy się ona zazwyczaj z wieloma sprawami dodatkowymi. Jakie to sprawy? Chodzi o orzeczenie o winie, przyznanie opieki nad dziećmi, ustalenie warunków kontaktu z nimi, ustalenie prawa do alimentów oraz także podział majątku. Do każdej z części powyższych sprawy rozwodowej są niezbędne odpowiednie dokumenty. Dokumenty te zebrać musi zarówno pozwany jak i także powód. Adwokat, który porady prawnej udziela czy też jest pełnomocnikiem małżonka udzieli informacji dokładnej, jakie dokumenty są na pewno niezbędna, aby szanse zoptymalizować na nic innego jak na uzyskanie wyroku, który satysfakcjonuje stronę. Z dobrym adwokatem od rozwodów wszystko jest możliwe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij