Tatuaż – gdy jakość tworzy wyobraźnia

Historia tatuażu jest tak odległa jak historia ludzi. Pełniły rolę amuletów, wierzono że mają właściwości lecznicze, a także ukazywały funkcję jaką pełnił człowiek w swoim społeczeństwie. Tatuaże przeznaczone były głównie dla mieszkańców wysokiej rangi, w tym wojowników oraz szamanów. Warto jednak nadmienić, że w niektórych plemionach były traktowane także jako ozdoba, więc ich posiadanie było wskazane ze względu na podkreślenie urody, która gwarantowała rychły ożenek. Samo tworzenie tatuażu opiera się na wprowadzeniu pigmentu pod skórę, jednak sposoby na ich wykonanie były zależne od możliwości jakie posiadały określone nacje. Tusz był uzyskiwany z naturalnych składników, a technika jego wprowadzania opierała się głównie na nacinaniu skóry ostrym narzędziem, tworząc określony wzór i wtarciu w niego barwnik.

Tatuaż kiedyś, a dziś

tatuaż mapaTechnika i wzornictwo tej konkretnej modyfikacji ciała zmieniała się wraz z postępem cywilizacji. Początkowo posiadali je wyłącznie marynarze, którzy traktowali tatuaże Poznań jako pamiątki z podróży. Ludzie odnosili się do nich z szacunkiem i podziwem, ze względu na wyprawy które odbywali. Zachwyceni taką formą ozdoby ciała, coraz więcej grup społecznych decydowało się na tatuaż. Mogli pochwalić się nimi również wojskowi, a także osoby klasy wyższej. Jednak z biegiem czasu społeczeństwo zaczęło tracić zainteresowanie malunkami na ciele, uznano je za oszpecające człowieka. Doprowadziło to do zdeklasowania osób posiadających tatuaże, w efekcie czego zaczęto sprowadzać ich do cyrku w formie atrakcji. W późniejszych latach tatuaże jednogłośnie zaczęły wiązać się ze złą praktyką, przez co do niedawna kojarzyły się wyłącznie z więzieniem.

Obecnie rola tatuażu w świecie ponownie zaczęła się zmieniać. Choć nadal budzi silne emocje, społeczeństwo zaczyna się do nich przyzwyczajać na nowo. Mimo, że wielu wciąż je potępia, coraz więcej osób się na nie decyduje, chcąc upamiętnić jakieś ważne wydarzenie w życiu bądź podążając za modą. Czynników, które wpływają na tę zmianę jest wiele, jednak można stwierdzić że główną przyczyną jest estetyka ich wykonania. Tatuaże przestały przypominać więzienne bohomazy a zaczęły wyglądać jak prawdziwe dzieła sztuki.

Salon tatuażu – publiczny kredyt zaufania

tatuaż paraZa zmianą w stosunku do postrzegania tatuaży, niewątpliwie stoją salony które są odpowiedzialne za ich tworzenie. Tatuażyści stale kształcą się w kierunku projektowania i kreacji coraz to nowszych wzorów. Poznają najnowsze techniki, które zaczynają przypominać nurty w sztuce. Jednak sam talent nie wystarczy by móc pochwalić się swoimi dokonaniami. Salony tatuażu swoją renomę budują na profesjonalnej obsłudze, w skład której wchodzi wykonanie zlecenia w najwyższej jakości oraz zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa i higieny. Chcąc zrobić tatuaż nie można zapominać o tym, że jest to przede wszystkim ingerencja w ciało i jeśli nie zostaną zachowane określone zasady, może dojść do nieszczęścia.

Profesjonalny salon tatuażu musi zadbać przede wszystkim o dobro klienta. Stanowisko pracy powinno być odpowiednio zabezpieczone, umiejscowione blisko apteczki oraz środków dezynfekujących. Ponadto tatuażysta powinien posiadać zapas rękawiczek ochronnych i do swojej pracy wykorzystywać tylko igły jednorazowego użytku. Prawdziwego profesjonalistę poznaje się po tym, że przed rozpoczęciem sesji dezynfekuje ręce a swoje narzędzia pracy otwiera przy kliencie.

W dzisiejszych czasach sztuka tatuażu zaczyna mieć znaczenie użytkowe. Ludzie chcąc iść zgodnie ze współczesnym nurtem, prześcigają się w projektach które niejednokrotnie potrafią zadziwić. Trzeba jednak pamiętać o tym, by przy wykonaniu postawić na pełen profesjonalizm, który powinien zapewnić salon. Dzięki temu tatuaż zostanie wykonany z najwyższą dbałością o jakość, przez co będzie go można nazwać arcydziełem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij